شاهدان خوسار(خوانسار)

این سایت با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس طراحی شده است.

شاهدان خوسار(خوانسار)

این سایت با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس طراحی شده است.

شاهدان خوسار(خوانسار)
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
پیوندها

وصیت نامه شهید محمود عزیزی

جمعه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۳، ۰۸:۱۴ ق.ظ

خدمتتان عرض کنم که درخواست های زیادی برای انتشار وصیت نامه شهدا داشتیم. امروز وصیت نامه شهید محمود عزیزی را منتشر می کنیم. وصیت نامه این شهید دنیایی از مطالب اخلاقی آموزنده دارد. 


بسم الله الرحمن الرحیم

 

اللهم الجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد وآل محمد

 

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با درود و سلام خدمت آقا امام زمان و نائب برحقش امام خمینی روحی له الفداء و با درود و سلام بر خانواده معظم
شهداء – اسراء – مفقودین و جانبازان انقلاب خونبار اسلامیمان وبا سلام بر شما امت قهرمان .

من محمود عزیزی فرزند محمدصادق مسلمان (شیعه) با آگاهی تمام بریگانگی خداوند شهادت میدهم و بر این شهادت نیز پایدار میباشم که حضرت محمد(ص) فرستاده او و پیامبری بودند که با آمدن آن پیامبر دین اسلام کامل شده من نیز پیرو اسلامی هستم که از پیامبر بوسیله امامان معصوم و فقهای اسلامی به رهبرکبیر انقلاب و حضرت امام روحی له الفداء رسیده است و پیرو این رهبر وتابع این حکومت که اسلامی میباشد هستم و هرحکومت و دولتی که بخواهد با این رهبر و این حکومت مخالفت کند کافر میدانم وبا آن تا آخرین لحظه عمرم در میدان مبارزه همگام با رزمندگان مبارزه میکنم .

حقیر برحسب وظیفه چند جمله ای را به عنوان سفارش برای ملت و رزمندگان غیور و خانواده عزیز خصوصا مادر بزرگوارم بر روی کاغذ می آورم .

وصیت به مادر بزرگوار و خانواده عزیز:

مادر من با اجازه شما به مدرسه عشق یعنی جبهه رفتم پس از شما میخواهم که بعد از شهادت فرزندتان صبر را منشاء کار خویش قرار دهید ودر مصیبت از خدا رسیده تحمل بکنید امید است که انشاءالله خداوند هدیه ناقابل شما راقبول نماید .

مادر وبرادران و خواهران عزیز پیرو انقلاب و رهبر باشید که رهبری اسلام رسول الله(ص) به دست همین رهبر است .

نمازهایتان را در اول وقت بخوانید هنگام ناراحت شدن برای از دست دادن من یادی از مصائب امام حسین (ع) و انصار او بکنید و بخاطر از دست دادن من انتظاری از انقلاب نداشته باشید .

وصیت به امت قهرمان :

امید است همانگونه که از اول انقلاب تا به حال به این رهبر و این حکومت وفادار بودید وفادارتر بشوید وبا کمک خودتان جبهه ها را تقویت کنید .

 خانواده های عزیز رزمندگان ، جبهه ها را میدان کشته شدن فرزندانتان نپندارید که هیچ بنده ای از دنیای مادی به عقبی نمی پیوندد مگر به اذن الله (آیه 144 سوره بقره) میفرماید :  هیچکس جز به فرمان خداوند نخواهد مرد اجل هرکس در لوح قضای الهی بوقت معین ثبت شده است .

 

وصیت به رزمندگان عزیز:

این رهروان راه خمینی روحی له الفداء واین پیروان راه حسینی ، اینهایی که با حماسه آفرینیهایشان پشت ابرقدرتهای جنایتکار را خم کرده و پوزه متجاوز
صهیونیستی را به خاک مالیده اند ، حقیر از آنها تقاضا دارم که استوار ومقاوم در راه بمانند .

 دوستان ؛ شهیدان را از یاد نبرید با رفتن به جبهه و حماسه آفرینی روی اسلام و امام و انقلاب را سفید کنند .

چند کلام دعا که انشاءالله با آمین شما عزیزان این حقیر نیز به آن آرزویی که دارم برسم :

پروردگارا ؛ معبودا ؛ چه خوش است ملاقات با تو ؛ چه زیباست محشور شدن با شعار لااله الاالله ؛ چه خوش طراوت است در بهشت با نور قرآن وارد شدن و چه جای سر بلندی است با انبیاء و اولیاء و شهداء ؛ پس خداوندا مرا در زمره این گونه افراد قرار ده .

خداوندا ؛ دوستان
شهیدم از محرم گرفته تا والفجر 8 و تا کربلای 10 همه رفتند ومرا تنها در زندان دنیا کذاشتند ،

خداوندا ؛ دوستان هم محله ، دوستانی که در پایگاه بسیج شهید باهنر پایتخت دور هم جمع می شدیم  شهید فتاحیشهید افغان شهید عزیزی شهید مقیمی شهید میرباقری و شهید بختیاری همه رفتند .

خدایا ؛ هر بار که به خانه می آیم در حضور پدران و مادران و خانواده اسیران عزیز حمید و رسول احساس حقارت می کنم که فرزندان آنها از ما سبقت گرفتند ؛ پس خداوندا ما را نیز به خیل یاران پیوند ده و ما را از راهروان این عزیزان حماسه ساز قراربده .

باز هم به خانواده عزیز مخصوصا خواهرانم بگویم که بعد از شهادت من هیچگونه ناراحتی نداشته باشید وافتخار بکنید که سرور شهید شما در عالم ؛ آقا امام حسین (ع) می باشد و سالار و سید کشور اسلامیمان شهید مظلوم بهشتی ودر صدر شهدای شهرمان دو سید مظلوم و بزرگوار سید اکبر و سید سعید میرباقری میباشند .

چند تذکر در آخر وصیت نامه که مهم وجزء سفارشاتی است که حتما باید عملی شود از خانواده عزیز تقاضا مندم که اولا با شهادت من هیچگونه انتظاری از انقلاب نداشته باشند و ثانیا هیچ مزایایی از هیچ واحد و ارگان اسلامی بعد از شهادت من به شما خانواده عزیز نخواهد رسید وراضی به استفاده از مزایای تعیین شده نیستم فقط مزایای تشویقاتی که برای شما خانواده گذاشته میشود میتوانید از آن استفاده کنید و مزایایی چون زیارت مراقد متبرکه و بزرگ مانند زیارت اهل بیت که در کنار خانه خدا بخاک سپرده شده اند یا زیارت از حضرت امام ؛ فقط اینها  ؛ حتی راضی نیستم در مجالس من چیزی از من گفته شود یا تعریف و تحسین از حقیر بشود ، در مجالس من شعارهای بزرگ امام حسین (ع) در روز عاشورا پخش شود چون همه چیز او رسیدن به این کمال انسانی ، که از خداوند میخواهیم آنرا قبول کند ؛  فقط بوسیله انبیاء (ص) و امامان معصوم(ع) میباشد.


در آخر از شما میخواهم که برای من شش ماه نماز و چهل و پنج روز روزه بدهید و مرا در گلستان شهداء در پیش دوستان بخاک بسپارید .

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار

انشاءالله


مورخه 25/2/1366 ساعت 10 شب

                                                                                                                    

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۶/۱۴
محله پایتخت

نظرات  (۱۲)

سلام...عموی عزیزم عاشقانه دوستت دارم.خاطرات باتوبودن هرگزتاابدازذهن من بیرون نخواهد رفت.یادمهربانیهایت،   آن صورت زیبا وبا صفایت   ،خنده های زیبایت ،وآن لباس خاکی با عطر همیشگیت .وچه زیبا پرکشیدی بسوی معبودت.
سلام عمو جان بااینکه تورا ندیده ام ولی وصف دلیری و شجاعتت ومهربانیت را زیاد شنیده ام دوست دارم ازطرف برادرزاده ات زینب
۲۰ دی ۹۳ ، ۲۳:۴۰ علیرضاجعفریان
یادامام وشهدا،یادافتخارآفرینان عملیات کربلای چهاروپنج،یادصفاوصمیمیت فرمانده ونیروهای گردان امام سجاد(ع)که مظلومانه وعاشقانه درسخت ترین لحظات ادامه عملیات درنخل های نزدیک به مقرسپاه هفتم عراق ،بانهایت اخلاص وتوجه به انجام وظیفه ندای حق رالبیک گفتندوبانثارجانهای عزیزوبزرگوارشان چراغ راه ماوآیندگان شدند.همراه وهمرزم جامانده ازشهدای افتخار آفرین گروهان حضرت قاسم ازگردان امام سجاد(ع)
۲۰ دی ۹۳ ، ۲۳:۱۶ علیرضاجعفریان
ارواح طیبه شهدای اسلام خصوصاشهدای گردان افتخارآفرین امام سجاد(ع)وفرماندهان وپیش کسوتان بزرگوارآن علی الخصوصسردارشهیدسیداکبرصادقی ،اکبرعلی احمدی،داوودمهران ومرحوم علیرضاگنجی اردستانی فاتحه وصلوات:جامانده ازقافله شهدای گردان امام سجاد علیه السلام 
دیر به دیر آپ میکنید ها...
هاما حواسامون هست.
نکنه شما هم ری چغا کیسره آلو راس کردین. دسدون بندو..
وح وح که هاما شی و رو نداریم از دس این رز دارا...احصابم هیرت گنو...
پاسخ:
نه خووا

هم حیصله نداران. هم این که کفگیرم به ته دیگ برسو.

ابریم و عسداله جی مثل قبل کمک ندکرنده.

آلوها جی که ابی نواژ.  من که خیلی بو آلو شورا دوس داران.  چند وقت تر جی ولگ درختا زرد و نارنجید گنو.
۱۸ شهریور ۹۳ ، ۲۲:۴۵ غافل از یک لحظه
اگرماشین ندارند خانه چند طبقه در تهران وخوانسار دارند متاسفانه رانندگی هم بلد نیستندخدا از همهمون بگذره
خلاف جریان
آپم
پاسخ:
جناب آقای اورعی

حتماً سر می زنم
خوش به احوالش و افسوس از حال بد ما
پاسخ:
واقعاً خوشا بر احوالشون.


بند آخر !

همون تفاوت دل یه زمینی با یه آسمونیه...

پاسخ:
سپاسگزارم.
اگه منظورتون سفارش این شهید به عدم استفاده خانواده از امکانات دولتیه باید بگم که این خانواده هیچ وقت استفاده ای از نام شهید برای گرفتن امکانات نکردند. یکی از برادرهای ایشان بیشترین حضور را در جبهه ها داشت و جانباز هستند.  دو برادر دیگر ایشان در جبهه بوده اند و یکی از آن ها شغل آزاد دارد. مادر ایشان بعد از فوت پدر 10 فرزند قد و نیم قد را با اقتدار تربیت کرد و در زمان فوت در همان خانه گلی زندگی کرد.
از شهید محمود عزیزی فقط اسمشو روی تابلوی سرکوچه دیده بودم. ممنون که وصیت نامشو منتشر کردین.
خیلی از همین شهدا فقط نامشان بر سر کوچه های ماست.فقط همین...
امان از اونهایی که اسم این شهیدان رو یدک میکشن و با رفتار و افکار تندرویی که دارن همه رو مخصوصا جوونا از دین زده میکنن.
اینقد عرصه تنگ شده که مجال نوشتن نیست...
دارم خفه میشوم دراین کرد و کار بعضی ها...
پاسخ:
تا بوده تاریخ همین بوده. عده ای آسمانی و عده ای که از نام شهدا سو استفاده کردند. " عکس شهدا را به دست گرفتند و عکس راه شهدا عمل کردند" 
چقدر زیبا ! چقدر بی ریا !  چقدر ساده و باصفا!
نه میشناسمشون ، نه ازشون شنیدم ولی بی ریا بودن تو بند بند کلمه هاش موج میزد
احساس میکنم فاصله ام روز به روز داره از این بزرگواران دور و دورتر میشه
پاسخ:
سپاس
این از کم کاری مسئولین امره که فقط ظاهر بین هستند و خصوصیات این مردان بارانی را برای نسل جوان بازگو نکرده اند.
۱۴ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۴۹ مجید از پاتخت مقیم پایتخت
با تشکر از زحمات شما ، بسیار جالب و مفید بود
من هم یک خاطره خواندنی از کربلای 5 از زبان حاج قاسم سلیمانی نقل می کنم

سخت ترین محور،محور لشکر 41 ثارالله بود که نقش حیاتی در کربلای 5 داشت

سرمای خوزستان هم که می دانید، خیلی سوزناک است. از نظر زمانبندی باید طوری حرکت می کردیم که همه نیروها از خطوط مختلف حرکت و ساعت 12 به محور می آمدند.

سخت ترین محور،محور لشکر 41ثارالله بود که نقش حیاتی در کربلای 5 داشت و دورترین مسیر از داخل آب را باید طی می کرد.مهمترین مشکل ما انتخاب گردان خط شکن بود.عملیات ما تماماً استشهادی بود و ما به وسعت جبهه نیروی استشهادی داشتیم.

تلاش می شد عملیات با دقت انجام شود.تمام مسیری که بچه ها باید می رفتند تا دژ دشمن علامت گذاری شده بود وما تا پشت میدان مین دشمن،ارتباط بی سیمی داشتیم.

بچه ها داخل آب شدند سه تا ستون غواص به سمت دشمن حرکت کرد.پیش بینی کرده بودیم که در دو ساعت فلان مسیر را طی کنیم.وقتی وارد آب شدیم مسیر را نیم ساعت زودتر طی کردیم و به سمت دشمن حرکت کردیم محور دیگر ما که بچه های لشکر 10 سید الشهداء (کرج) بودند زودتر از ما با دشمن درگیر شدند.

ما در فاصله 200 متری سیم خاردها بودیم که درگیری شروع شده بود.منورها به هوا رفت و به این ترتیب درگیری ما با دشمن قبل از رسیدن به سیم خاردار شروع شد. دشمن موانع مشکلات بسیار زیادی ایجاد کرده بود.

اما خطوط را شکستیم.این از نکات بارز ما در جنگ بود که هیچ خط دفاعی نتوانست از نفوذ نیروهای ما به داخل منطقه دشمن جلوگیری کند. وقتی خطوط اول توسط شهید عابدینی و شهید حاج علی محمدی پور شکسته شد هنوز دشمن درگیر بود که نیروهای گروهان دوم وارد خط شدند.

وقتی شهید طیاری پشت بی سیم صحبت می کرد هیچکس تصور نمی کرد این صحبت ها ازدل دشمن باشد(نوار صحبتهای شهید طیاری موجود است) ابتکار عمل شهید طیاری در این عملیات واقعاً مهم و کارساز بود وقتی شهید طیاری اعلام کرد، از کانال ماهیگیری عبور کرده و من این پیغام را به آقای محسن رضایی دادم ایشان باور نمی کردند.

یک صحنه بسیار دیدنی دیگر، دنبال کردن یک لشکر تانک و نفربر عراقی به وسیله 60-50 نفر از بچه های تخریب با دست خالی بود.درغرب کانال ماهی گیری مقاومت عجیبی انجام شد.یکی از فرماندهان شجاع عراقی به نام عدنان خیرالله که بارها هم زخمی شده بود در غرب کانال ماهی مقابل ما ایستاده بود.

روز اول ما توانستیم بخش وسیعی را آزاد کنیم و خطوط دفاعی بااستفاده از امکانات دشمن ایجاد کنیم .روز دوم،دشمن با توان نظامی وسیعی وارد میدان شدو شروع به پاتک نمود و روز سوم هر،جنبنده ای که از کانال عبور می کرد می زدند.

جنگ ،جنگ تن به تن و نارنجک و تانک بود نصف خط ما را دشمن گرفته بود.با گردانی به کمک ما آمد.روی پل دنیایی از آتش بود.دشمن روی ابتدا تا انتهای پل را که یک کیلومتر طول داشت یکسره آتش می ریخت.

تاجیک خود را به غرب کانال ماهی رساند و خط را نجات داد. شهید طیاری در حالی که زخمی بود روی پل می دوید ، هر قدمی که بر می داشت چند تانک بسویش شلیک می کردند.

علت اینکه کشورهای دنیا بسیج شدند و قطعنامه 598 را نوشتند ؛ نتایج عملیات کربلای 5 بود. همه دشمنان از حجم مقاومت و فداکاری انجام شده متحیر مانده بودند.کربلای 5 در اوج این همه گرفتاریها و نا بسامانی ها وکمبود امکانات انجام شد.

این پیروزی بسیار عظیم و مهم و درخشان تاثیر بسیار اساسی در سرنوشت کل جنگ داشت که دنیا را واداربه عقب نشینی و صدور قطعنامه 598 نمود.

منبع: مشرق


پاسخ:
بسیار سپاسگزارم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی