شاهدان خوسار(خوانسار)

این سایت با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس طراحی شده است.

شاهدان خوسار(خوانسار)

این سایت با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس طراحی شده است.

شاهدان خوسار(خوانسار)
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
پیوندها

۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

تصاویر زیبا از محله پایتخت و سرچشمه

چهارشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۹:۱۰ ق.ظ

این دو عکس مربوط به بهار در چقای پایتخت و آب مرزنگشت سرچشمه است تقدیم به همه دوستانی که با اظهار نظرشون به ما انرژی می دهند.


۲۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۲ ، ۰۹:۱۰
محله پایتخت

20 اردیبهشت روز خوانسار مبارک باد

شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۱:۴۰ ق.ظ

دیروز 20 اردیبهشت بود که همشهری های ما این روز را به نام خوانسار نام گذاری نموده اند. تصمیم داشتیم در این خصوص مطلبی بنویسیم. به ذهنمان رسید که چهار تصویر از فصول بهار، تابستان، پائیز و زمستان خوانسار منتشر کنیم که برگی کوچک از طبیعت زیبای خوانسار است. ولی متاسفانه به دلیل سرعت پایین اینترنت موفق نشدیم. پوزش ما را بابت این تاخیر یک روزه بپذیرید.

 

 


 

۱۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۴۰
محله پایتخت

طی سال های شکل گیری انقلاب اسلامی و جنگی که بر کشور تحمیل شد کم نبودند خانواده هایی که بیش از یک فرزندشان به شهادت رسید. در خوانسار هم 10 خانواده هستند که هر کدام دو فرزندشان به شهادت رسید.  اسامی این شهیدان و تصاویرشان قبلا در وبلاگ ایثارگران منتشر شده بود که یکی از رزمندگان شهر ما را در جریان قرار داد. امروز روز پنجشنبه است و طبق سنت حسنه ایی که ایرانیان دارند برای فاتحه خوانی بر سر مزار عزیزان خود می روند. ما با انتشار تصاویر این تلاش می کنیم در فضای مجازی شما را به گلستان، بوستان و گلزار شهدا ببریم. دوستان اگر با دیدن این شهدا که دو به دو با هم برادرند دلتان شکست و اشکی بر چشمانتان جاری شد برای ما  هم دعا کنید.

۲۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۲ ، ۰۰:۳۱
محله پایتخت

گریزی به گرانی ها

چهارشنبه, ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۱:۵۰ ق.ظ

 

 

ضمن تبریک روز زن، روز کارگر و روز معلم  تصمیم گرفتیم گریزی هم به گرانی ها بزنیم. یکی از دوستان حساب و کتاب جالبی انجام داده و آن را به ایمیل ما ارسال نموده است. ما فقط آین تصویر را بدون هیچ قضاوتی منتشر کردیم .

منتظر قضاوت شما در نظرات هستیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۵۰
محله پایتخت

انتخابات

يكشنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۰:۵۲ ق.ظ

در خرداد سال جاری دو انتخابات مهم را در پیش داریم.  خبرهای دریافتی نشان می دهد که خوشبختانه در شوراها تعداد قابل توجهی برای ورود به شورای شهر  ثبت نام کرده اند. در خصوص ریاست جمهوری افرادی که اعلام کاندیداتوری کرده اند به حدی زیادند که باعث نگرانی بزرگان شده است. شعاری های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم جالب و شنیدنی است. از کاهش خدمت سربازی تا رابطه با آمریکا در فاصله 6 ماهه و یا حل کردن مشکلات کشور در عرض 2 سال گرفته تا قول لغو تحریم ها و بر طرف کردن مشکلات اقتصادی در کوتاه مدت به چشم می خورد. جالب است حتی حامیان دولت احمدی نژاد هم شعارهایی مانند لغو تحریم ها را مطرح کرده اند در صورتی که همه می دانیم دولتی ها حداقل تا تابستان سال گذشته هیچ اعتقادی به تحریم ها نداشتند. همین آقای احمدی نژاد قطعنامه های تحریم را ورق پاره می دانست و می گفت آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قلعنامه دانه تان پر شود. ولی شخص شخیص ایشان نیز از تاثیر تحریم ها بر اقتصاد می گوید. راستی ما که مانده ایم با این شرایط اقتصادی که داریم چگونه این افراد جرات کرده اند کاندید ریاست جمهوری شوند. مثلاً همین آقای کواکبیان که در انتخابات مجلس در سمنان 19 هزار رای آورد و از ورود به مجلس باز ماند چنان جدی وارد کارزار شده که نگو و نپرس. جالبه ایشان فقط خودش را اصلاح طلب می داند و دیگر نامزدهای اصلاح طلب را قبول ندارد. بگذریم ما که در این اوضاع جنبش خود تکلیفی کاندیداهای ریاست جمهوری مانده ایم . دیگر به حرف بزرگان هم نمی شود اعتماد کرد آخر مگر همین احمدی نژاد نبود که چه حمایتی از او شد و اکنون چه انتقادات تندی از او می شود.  

 

 

۱۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۰:۵۲
محله پایتخت

زندگینامه شهید سید یحیی معنوی

چهارشنبه, ۴ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۸:۲۷ ق.ظ

با نام ایزد منان

در پی درخواست تعدادی از علاقمندان محترم سایت مبنی بر انتشار  زندگینامه و وصیتنامه شهدا ی گرانقدر و فراخوان سایت در مورد ارسال اطلاعات شهدا، توسط وبلاگ ارزشی واژه بیدار اطلاعاتی در این خصوص دریافت کردیم که به مروز منتشر می کنیم. لازم به توضیح است که تصمیم داشتیم در مورد محله پایتخت اطلاعاتی منتشر کنیم که با توجه به اولویت شهدا این موضوع را به اآینده موکول می کنیم.

 


 

بسم الرحمن الرحیم

 

زندگی نامه پاسدار شهید یحیی معنوی

من المومنین رجال صدقوا ما عاهد والله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظرو و ما بدلو تبدیلا
شهید سید یحیی معنوی در سال 1347 در روستای رحمت آباد از توابع خوانسار در خانواده فقیر متولد شد. پدر خانواده کارگر کشاورز و مادر خانواده خانه دار بود. مادر خانواده برای کمک به اقتصاد خانواده به قالیبافی و ریسندگی مشغول بود. شهید سید یحیی معنوی در این خانواده تربیت شد.  این شهید عزیزی تحصیلات ابتدائی وراهنمایی خود را در روستا گذرانید و در هنگام تحصیل در کارها به پدر هم کمک می کرد. یحیی در جلسه های قرآن و نماز جماعتهای مسجد روستا شرکت فعال داشت پس از پایان دوره راهنمایی به تهران رفت. درتهران دریک تعمیرگاه صافکاری ونقاشی ماشین مشغول کار می شود و یکسال در آن کارگاه کار می کند. با شروع جنگ تحمیلی به روستا بر می گردد و بارضایت پدر ومادر در بسیج سپاه پاسداران خوانسار ثبت نام می کند. پس ازدوره آموزش در پادگان القدیر اصفهان به جبهه می رود. در عملیات آزاد سازی پادگان حمید هم شرکت می کند. این شهید گرانقدر در عملیات آزاد سازی خرمشهر در سال 1361 به شهادت می رسد. 

از خصوصیات آن شهید رفتار متناسب با آموزه های دینی در خانواده و احترام به پدر و مادر در حد اعلی بود. این شهید بزرگوار در مطالعه و شرکت در کلاس های قرانی بسیار فعال بود. رفتار مناسب در بیرون از خانه با دوستان و مردم زبانزد همه بود. 

مادرش نقل می کند وقتی تصمیم گرفت به جبهه برود به او گفتم که تو هنوز کوچک هستی و نمی توانی آنجا بجنگی این شهید در جواب مادرش می گوید کوچکتر از من انجا هستند و بودند و شهید شدند. او  ما هم میگفت که امام را دعا کنید


                           روحش شاد وراه گلگونش مستدام باد.

 

۸ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ ارديبهشت ۹۲ ، ۰۸:۲۷
محله پایتخت

در باره نام سایت و تغییر آن

سه شنبه, ۳ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۸:۵۴ ق.ظ


دوستان عزیز با استقبالی که از این سایت انجام دادید ما را غافلگیر کردید. هدف اولیه ما ایجاد سایتی محلی بود. به دلیل احساس تکلیفی که نسبت به شهدا داشتیم  با شهدای محله شروع کردیم. در چند روز گذشته ما پیام های خصوصی زیادی دریافت کردیم که در آنها پیشنهاد شده بود که شما که با شهدا شروع کردید بهتر است نام سایت را نامی انتخاب کنید که در برگیرنده کل شهر باشد. و در مورد تمام شهدای شهر بنویسید. حقیقتاً حرف درستی است. ما تصمیم داریم  نام سایت را به نام دیگری تغییر دهیم و در این فضا که واقعاً جای شهدا خالیست از آنها بنویسیم. البته در این راه همکاری بر و بچه های جبهه می تواند ما را موفق تر کند. هر چند که یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس به ما قول داده ما را در این راه یاری کند. انشاء الله سعی خواهیم کرد نامی انتخاب کنیم که در شان شهدا و خوانسار باشد البته به طور حتم به مسائل دیگر هم خواهیم پرداخت.

 

 

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ ارديبهشت ۹۲ ، ۰۸:۵۴
محله پایتخت

امروز با دو عکس زیبا از بهار خوانسار

دوشنبه, ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۱۱:۴۵ ق.ظ

۹ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۴۵
محله پایتخت

امروز به یاد شهید سعید جدیدی

يكشنبه, ۱ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۸:۱۷ ق.ظ


امروز تصمیم گرفتیم یادی از شهید سعید جدیدی داشته باشیم.  برادر این شهید بزرگوار  مسئول وبلاگ وشکو هستند.

۱۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ ارديبهشت ۹۲ ، ۰۸:۱۷
محله پایتخت