شاهدان خوسار(خوانسار)

این سایت با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس طراحی شده است.

شاهدان خوسار(خوانسار)

این سایت با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس طراحی شده است.

شاهدان خوسار(خوانسار)
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
پیوندها

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

در باره تغییر نام وبلاگ

جمعه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۱۴ ب.ظ

دوستان عزیز سلام


خدمتتان عرض کنم که به دنبال نظرات شما بزرگواران در خصوص تغییر نام وبلاگ، در این پست مجموع نظرات در مورد نام های پیشنهادی برای تغییر نام وبلاگ را اعلام می کنم. برخی از بازدیدکنندگان عزیز خواسته بودند که تمام نظرات را به رای بگذاریم و نام وبلاگ را از این طریق انتخاب کنیم. به همین منظور نام های دریافت شده توسط شما بزرگواران را منتشر می کنیم. امیدواریم با نظرات راهگشای شما ما بتوانیم نامی درخور مطالب و جهت گیری های این وبلاگ انتخاب کنیم.

نام هایی که بازدیدکنندگان برایمان ارسال کرده اند به قرار زیر است:

"یاران قدیم"

"سنگر خوساریا"

"خاکریز خوساریا"

"خوساریا مین سنگرا چژون کرت"

"چره چلفته ( کلمه رمزی که خوانساری ها شب های عملیات برای ارتباط با هم استفاده می کردند)"

"شاهدان خوانسار"

"ایثارگران خوانساری"

"پشت خاکریز خوساریا"

"سنگر مجازی رزمندگان خوانساری"

"سنگر مجازی خوساریا"

"یاد یاران"

"شهدای خوانسار"

"هلم نده آجی     خم داران اشانی"

"یاد باد آن روزگاران    یاد باد"

"جوانان دهه شصت خوسار"

" لاله های خوسار"

"همرزمان شهدای خوسار"

"اسب جنگی خوانسار" یا "سبا جنگ خوانسار "( اسب یا سبا مخفف ارتش، سپاه و بسیج)


این هم عکسی دیدنی از  خوانسار


 

۲۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۳ ، ۱۵:۱۴
محله پایتخت


۱۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۳ ، ۱۵:۲۶
محله پایتخت


خدمتتان عرض کنم که رزمندگان برای حضور در جبهه ها با موانع و دشواری هایی مواجه بودند. یکی از این موانع عدم رضایت والدین بود. این هم طبیعی بود. باید قبول کرد که خیلی سخت است پدر و مادر فرزندشان را که شاهد بزرگ شدن و رسیدن به مرحله جوانی است را با امضای خود عازم سفری کنند که بوی خون و باروت می دهد. دست خط زیر که منتشر می کنیم نامه شهید عباس میرباقری به یکی از رزمندگان است. این شهید بزرگوار به دلیل مخالفت پدر و مادر موفق به اعزام به جبهه نمی شود. در این نامه اوج ناراحتی خود از عدم اعزام به جبهه را به یکی از رزمندگان اعلام می کند. البته این شهید با تلاش زیاد موفق می شود رضایت پدر و مادر خود را جلب و به جبهه اعزام شود و در عملیات محرم به شهادت برسد. حتماً این نامه را بخوانید. استواری این شهید بر عقاید و در پایان نامه شوخی بسیار دلنشینش بسیار زیباست.۲۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ خرداد ۹۳ ، ۱۸:۳۵
محله پایتخت

به مناسبت 14 و 15 خرداد

سه شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۰۶:۳۲ ب.ظ

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۳ ، ۱۸:۳۲
محله پایتخت

دانش آموز شهید کمال اسدی

پنجشنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۵۴ ق.ظجانباز یعنی قله وارستگی در اوج شکستگی و زیستن بدون دلبستگی


خدمتتان عرض کنم که پس از انتشار نماهنک مربوط به تعدادی از دانش آموزان شهید شهر، یکی از رزمندگان شهر خاطره ای از شهید کمال اسدی برایمان فرستاده که در این پست منتشر می کنیم. خیلی پی گیری کردیم که عکسی از این شهید والا مقام در جبهه ها را دریافت و منتشر کنیم که موفق نشدیم. یکی از دوستان رزمنده می گفت کمال علاقه ای به گرفتن عکس نداشت. 
 اما خاطره مربوط به این شهید والامقام: 
"یادم می آید در سال 1365 با کمال به جبهه رفته بودیم. قبل از عملیات کربلای 5 وقتی که به مرخصی آمدیم. بسیج از ما خواست که برای گرفتن مساعده 2000 تومانی به بسیج مراجعه کنیم. وقتی که به بسیج رفتیم همه ما مساعده را گرفتیم ولی چهره کمال اسدی به شدت برافروخته شد و از گرفتن مساعده خوداری کرد. کمال به شدت گریه می کرد و می گفت: که معامله من با خدا  بوده، من که برای گرفتن پول به جبهه نرفته ام. اگر می خواستم مزد بگیرم که همین خوانسار می ماندم و کار دیگری می کردم. بعد از اتمام مرخصی مجدداً به جبهه برگشتیم و حدود یک ماه بعد کمال در اسفند سال 1365 در مرحله آخر عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.
ولی این را هم بگویم که خیلی از رزمندگان مساعده ها را روی هم می گذاشتند و به فقرا کمک می کردند."


خاطره ای دیگر از این شهید:

"کمال به شدت نسبت به غیبت و تهمت حساس بود. در جمع های که احساس می کرد کسی غیبت می کند به شدت موضع گیری می کرد. و خیلی وقت ها با عصبانیت جمع را ترک می کرد. او انسان خود ساخته ای بود که به قول خودش با خدا معامله کرده بود."


اگر عکسی از ایشان در جبهه ها موجود است برایمان ارسال کنید تا منتشر کنیم. 

۲۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ خرداد ۹۳ ، ۱۰:۵۴
محله پایتخت